Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: This feature may not be available in some browsers.
Except they cost more per ounce, so you don’t save as much.
7.5oz cans cost about the same so I refuse to buy them.
Buy the bigger cans and pour out the excess
You're paying more (for less) for the "convenience", I suppose...Actually, you’re losing money going with the little cans (at least if you shop at Kroger)
- 12 pack of 12 ounce cans of Coke = $6.99: $0.58 per can/ $0.05 per ounce
- 10 pack of 7.5 ounce cans of Coke = $5.99: $0.60 per can/ $0.08 per ounce
Buy the bigger cans and pour out the excess
Is she hot?My retarded sister in law.
how was vacay?My retarded sister in law.
My retarded sister in law.
ghey afhow was vacay?
Is this your fag vegan SIL? And is this your wife's sister or your brother's wife?My retarded sister in law.
No and tWife's sister.Is this your fag vegan SIL? And is this your wife's sister or your brother's wife?
newp. she old and tubbehIs she hot?
How old and how well does she wear it? I need a good visual herenewp. she old and tubbeh
Old enough to be you granny and she wears it like a moo moo. lulzHow old and how well does she wear it? I need a good visual here
Old enough to be you granny and she wears it like a moo moo. lulz
Wait, so you refuse to pay the same price for half as much coke but you will end up pouring out the other half of the can that costs the same amount?7.5oz cans cost about the same so I refuse to buy them. I’ll drink half a Coke Zero in the morning and pour the rest out. Drives my wife crazy but it’s the same damn price and I don’t want more than that.
"Oooh, hi there"newp. she old and tubbeh